Schilderen

EEN VLOER VERVEN: WAAROM EN HOE?

verven

Wie denkt aan vloerrenovatie, denkt misschien niet meteen aan schilderen. In ruimtes als een garage of een badkamer kan het echter goed uitkomen om je vloer te schilderen of van een coating te voorzien. Maar waarom zou je dat doen? Op basis van wat kies je een verf of coating? En hoe ga je te werk? Je leest het hier.

11 februari 2022

JE VLOER VERVEN: WAAROM EN WAARMEE?
HOE EEN VLOER VERVEN
HOE EEN GEVERFDE VLOER ONDERHOUDEN

 

JE VLOER VERVEN: WAAROM EN WAARMEE?verven

Een geverfde vloer zie je soms wel in de horeca of in kantoorgebouwen. Daar wordt het hoofdzakelijk toegepast om esthetische redenen, maar een vloer verven heeft ook functionele aspecten. Een vloer schilder je overigens niet met gelijk welke verf. Er bestaan specifieke vloerverven, maar over welke eigenschappen beschikken deze?

Lees het volledige artikel

 

HOE EEN VLOER VERVENhoe verven

Bij verven zie je de oorspronkelijke ondergrond nog steeds, dus moet je vloer in een relatief goede staat zijn. Hierbij is het nog meer van belang dat je start met een propere en volledig vlakke ondergrond. Ook bij het plaatsen van een speciale coating is dit van belang. In beide gevallen moet de vloer ontvet worden, stofvrij zijn en voorzien zijn van een geschikte primer om een optimaal en blijvend resultaat te verzekeren.

Lees het volledige artikel

 

HOE EEN GEVERFDE VLOER ONDERHOUDENonderhouden

Net als bij een gietvloer, is bij een geverfde vloer het onderhoud niet zo intensief. Een groot voordeel daarvan is dat er geen naden aanwezig zijn.

Lees het volledige artikel

 

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden

Gerelateerde artikels

Slimmere parketafwerking dankzij additieven en recoating

De wereld van parketafwerking evolueert voortdurend. Met de introductie van additieven en recoating zet Bona opnieuw een stap vooruit in innovatie, met duidelijke voordelen voor zowel vakmensen als eindgebruikers.

PrimaCover Glass XT: 12 maanden glasbescherming zonder lijmresten

Primaverde lanceert PrimaCover Glass XT, een zelfklevende beschermfolie voor glas die dankzij een doorontwikkelde, uv‑bestendige lijmlaag tot 12 maanden kan blijven zitten. De folie beschermt ramen en kozijnen tijdens langlopende bouw- of renovatieprojecten tegen verfspatten, stucmortel en bouwvuil en laat na verwijdering geen lijmresten achter, ook niet na langdurige blootstelling aan zon en weer. Glass XT behoudt het daglicht op de werkplek, is geschikt voor binnen en buiten, leverbaar in blauw en transparant, 50 μm dik en in 60 cm x 100 m. Volgens Primaverde biedt het vakmensen zekerheid en tijdswinst bij de eindschoonmaak. Het product is per direct via de professionele vakhandel verkrijgbaar.

Meer zelfstandige vrouwen in de bouw

"De bouw is dus nog altijd vooral een mannenbastion, maar wel een waar vrouwen langzamerhand binnendringen”, zegt Twain De Hondt, directeur studiedienst bij Bouwunie.

Belgische bouw- en vastgoedsector vraagt verlaagd btw-tarief voor nieuwbouw

De Belgische bouwsector en vastgoedontwikkelaars vragen de federale regering om dringend een uniform verlaagd btw-tarief in te voeren voor de bouw en aankoop van de enige en eigen woning.

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
28 augustus 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine