PremiumElektrische componenten

Zelf elektriciteit plaatsen: inbouw en opbouw

Bij nieuwbouw werk je elektriciteitskabels in de muur voor het mooiste resultaat. Bij een kleine aanpassing of in minder zichtbare ruimtes (garage, berging) kan opbouw ook. Maar hoe ga je te werk?

18 december 2024

Hoe bouw je elektriciteitskabels in?
Hoe plaats je elektriciteit in opbouw?
Hoe plaats je elektriciteit in kabelgoten?

 

Hoe bouw je elektriciteitskabels in?

elektriciteitskabels inbouwen

In een nieuwbouwsituatie worden elektriciteitskabels ingewerkt in de muur, dat oogt het mooist. Maar hoe ga je te werk en waarop moet letten? We overlopen het in dit artikel.

Lees het volledige artikel

 

Hoe plaats je elektriciteit in opbouw?

extra foto elektriciteit opbouw

Wil je slechts een lichte aanpassing doen aan een bestaande elektrische installatie? Of gebeurt de renovatie in een ruimte waar het esthetische niet zo'n grote rol speelt (een garage, een berging, ...)? Dan kan je de kabels ook in opbouw plaatsen in plaats van breekwerken te moeten doen in afgewerkte muren. We geven mee wat de opties zijn.

Lees het volledige artikel

 

Hoe plaats je elektriciteit in kabelgoten?

afdekplaatjes kabelgoten plaatsen elektriciteit

Plaats je (achteraf) elektriciteit (bij) in opbouw? Wil je bestaande kabels gewoon wegwerken? Dan kan je dat makkelijk doen met kabelgoten. De stopcontacten, schakelaars en dergelijke zijn er netjes mee weggewerkt.

Lees het volledige artikel

 

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden

Gerelateerde artikels

Innovatieve thuisbatterij haalt dubbele levensduur

Qurmit, ontwikkelaar van duurzame energieopslagoplossingen, bereikt een belangrijke doorbraak met haar lood-gel thuisbatterijen. Dankzij een vernieuwend laadproces, ontwikkeld door moederbedrijf TSS4U, gaan deze batterijen nu twee keer zo lang mee als andere soortgelijke batterijen op de markt. Dit betekent dat de batterijen...

Eerst elektrische schema's en dan installatie?

Het maken van elektrische schema's voorafgaand aan het installeren van een elektrische installatie heeft vele voordelen. Door de schema's op te stellen, kunnen fouten in de installatie visueel worden ontdekt, zoals te veel aftakpunten op een kring. Daarnaast kunnen materiaallijsten worden opgemaakt, waardoor de bestelling efficiënter en nauwkeuriger kan worden uitgevoerd. Op basis van de situatieschema's kunnen ook kabellengtes worden ingeperkt en ingeschat voordat een bestelling wordt geplaatst. Hoewel het maken van elektrische schema's soms als een noodzakelijk kwaad wordt gezien, zijn de voordelen van deze voorbereidende stap duidelijk.

Techlink nodigt 2000 leerlingen uit in Walibi

Techlink organiseert op 24 en 25 april 2025 het evenement Install Tomorrow Experience Day in Walibi, Waver. Dit interactieve evenement richt zich op studenten van 15 tot 18 jaar die een opleiding volgen in elektrotechniek en HVAC-Sanitair

Deelnemers Electro Brain krijgen 25 euro per leerling

Bij elke praktijkles hoort het nodige gereedschap. Hoe geraakt u als school met een convenant aan kwaliteitsvol materiaal? Profiteer van een breed assortiment les- en onderwijsmateriaal tegen voordelige tarieven.

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
22 mei 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine