Circulair bouwenPremium

Studenten VTI Lier maken speelburcht voor lagere school

De speelplaats van basisschool Sint-Gummarus wordt vernieuwd en daar hoort ook een nieuw speelhuis bij. Aan het VTI in Lier werd gevraagd om een voorstel uit te werken. Het resultaat is een indrukwekkend staaltje schrijnwerkerij. 

Speelburcht VTI Lier

Van "niet realiseerbaar" tot constructie

Op het eerste zicht leek de boomhut technisch niet realiseerbaar. Dit probleem werd echter omzeild door het huisje te bouwen op een verhoog. De leerlingen hebben toen de naam “speelburcht” bedacht. De toren van de speelburcht doet dienst als uitkijktoren, maar heeft onderaan eveneens een ronde zitbank waar leerlingen zich even kunnen afzonderen.

Leerlingen VTI Lier aan het werk

De volledige houten constructie is demonteerbaar gemaakt. In eerste instantie werd het project gerealiseerd op het VTI in Lier. Vervolgens is de constructie gedemonteerd en terug opgebouwd in de lagere school. Ter plaatse werd er ook een vloer geïnstalleerd.

duurzaamheid

Bij de opbouw van de zogenaamde speelburcht werd ook aan het milieu gedacht. Buiten de vloer (massaranduba) is er geen tropisch hout gebruikt. Het eikenhout dat gebruikt is komt uit de Elzas, wat een bosbouwgebied is. Als laatste werd het vuren hout gedrenkt om het duurzamer te maken.

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • checkwekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • checkdigitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • checkuw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • checkmaximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Meer weten over

Print Magazine

Recente Editie
28 augustus 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine